Archiwum aktualności:

Depilacja laserowa - Laser LigtsheerDodano: 20.02.2012

 

Depilacja laserowa (laserowe usuwanie owłosienia)

Laser Lightsheer

Laser diodowy Lightsheer firmy Coherent-Lumenis jest obecnie najnowocześniejszym i zarazem najlepszym urządzeniem do depilacji laserowej na świecie, a co za tym idzie dającym najlepsze efekty epilacyjne. Depilacja laserowa jest metodą trwałą, bezpieczną i praktycznie bezbolesną. Jest to metoda bezinwazyjna, nie powodująca jakichkolwiek uszkodzeń skóry.

Jest pierwszym tego typu urządzeniem w Polsce, dającym gwarancję skuteczności oraz oczekiwanego efektu. Oszczędza bólu, oraz nieprzyjemnych i czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych, ostatecznie rozwiazując problem zbędnego owłosienia.

Dlaczego laser Lightsheer ?

Na rynku jest dostępnych co najmniej kilka systemów do depilacji, a ich skuteczność znacząco się różni. Chcieliśmy zaoferować Państwu usługę na najwyższym poziomie. Naszymi priorytetami przy wyborze lasera były:

·                     najwyższa skuteczność

·                     bezpieczeństwo

·                     komfort dla pacjenta

·                     krótki czas trwania zabiegu

·                     stosunkowo mała ilość zabiegów do osiągnięcia zadowalającego efektu

Laser diodowy Lightsheer amerykańskiej firmy COHERENT jest najnowocześniejszym urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Firma istnieje od 1966 r. i jest światowym liderem w produkcji laserów, które mają zastosowanie w medycynie. Diode Laser System posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Amerykańskie Ministerstwo ds. Żywności i Leków) respektowany na całym świecie.

W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka lasera LightSheer™ została zaopatrzona w niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip™, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4°C . Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji (chłodzenie powietrzem, żelami itp.).

Testy porównawcze laserów:

1. Laser rubinowy - długość fali 694 nm, energia stosowana od 10 do 60 J/cm2, czas trwania impulsu od 0,5 do 22 ms, średnica promienia laserowego na skórze 4 x 10 mm.

2. Laser aleksandrytowy - długość fali 755 nm, energia stosowana od 25 do 40 J/cm2, czas trwania impulsu od 2 do 20 ms, średnica promienia laserowego na skórze 5 x 10 mm.

3. Laser Nd-Yag - długość fali 1064 nm, energia stosowana od 2,5 do 40 J/cm2, czas trwania impulsu od 15 do 50 ms, średnica promienia laserowego na skórze 7 mm.

4. Laser diodowy - długość fali 810 nm, energia stosowana od 40 do 60 J/cm2, czas trwania impulsu od 30 do 100 ms, średnica promienia laserowego na skórze 9 x 9 mm lub 12 x12mm.

Mechanizm działania światła lasera na mieszek włosowy i włos

Laser stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcje całego organizmu. Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika jedynie do 2 mm w głąb, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka potem jego stopniowy zanik, co w efekcie prowadzi do utraty włosa. Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik mieszków włosowych i po włosach nie pozostaje nawet ślad. Dlatego też im większy jest kontrast pomiędzy kolorem mieszka włosowego a skórą tym zabieg jest skuteczniejszy -większa ilość mieszków włosowych ulega zniszczeniu. Jeden „strzał” wiązką światła likwiduje kilkanaście i więcej włosów, które znajdują się na powierzchni skóry tworzącej plamkę o średnicy od 9x9 mm. Włosy niszczy się partiami plamka po plamce.

Kiedy stosuje się zabiegi epilacji?

·                     w celu usunięcia włosów pojawiających się na skórze w przebiegu zaburzeń endokrynologicznych -hirsutyzm, hipertrychoza,

·                     w celach kosmetycznych -wszystkie części ciała,

·                     u osób, u których występują objawy wrastania włosów po innych metodach depilacji,

·                     u osób ze zmianami naczyniowymi na nogach,

·                     u pacjentów z wrażliwą skórą, u których pojawia się odczyn zapalny na skórze (zaczerwienienie) po woskowaniu, goleniu bądź depilacjach chemicznych,

·                     zabiegi można wykonywać u mężczyzn w wypadku nadwrażliwości skóry po goleniu (przerzedzenie włosów),

 Depilacja laserowa - efekty

Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) - są to włosy widoczne na skórze. Jedynie włosy w fazie wzrostu ulegają zniszczeniu pod wpływem światła lasera. Pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (telogen), która ma różny czas trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie następuje faza wzrostu (anagen), w którym można znowu aktywnie zniszczyć włos stosując laser. Dlatego zabiegi depilacji laserowej muszą być powtórzone (ok. 4-6 razy), aby usunąć prawie wszystkie włosy. Przy pierwszym zabiegu laserem Lightsheer zostaje usunięte około 20%-30% włosów, a po całej serii zabiegów do 90%. Pozostałe włosy są zdecydowanie jaśniejsze, delikatniejsze i prawie niewidoczne i z reguły nie przeszkadzają pacjentom. Ze względu na przeprowadzane wcześniej zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp. lub w przypadku przyczyny hormonalnej nadmiernego owłosienia może zaistnieć konieczność przeprowadzenia większej ilości zabiegów depilacji dla uzyskania jeszcze lepszych wyników, a następnie powtarzania ich np. raz do roku.

 


Mickiewicza 8/1
28-200 Staszów

Tą wiadomość zobaczysz tylko jeden raz! Przeczytaj uważnie zanim zamkniesz stronęPo kliknieciu wyślij
Otrzymasz 10% zniżki na każdy zabieg!

Odpowiadając na krótkie pytanie, możesz otrzymać wybrany przez Ciebie zabieg lub usługę w PREZENCIE!

zobacz liste zabiegów
Aby otrzymać Prezent podaj dane:

    ( Informację otrzymasz sms-em)