Archiwum aktualności:

Nowość w salonie - KINESIOTAPINGDodano: 05.05.2012 r.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej nowej oferty.

 

Kinesiotaping – metoda, która opiera się na naklejaniu specjalnych plastrów. Bez forsownych czy męczących ćwiczeń rehabilitacyjnych. Ogranicza ból, leczy stan zapalny. Metoda ta znana jest sportowcom, osobom po urazach i tym, którzy dłużej chcą zachować sprawność fizyczną.

 

Terapia jest całkowicie bezbolesna oraz nie wymaga dużych nakładów finansowych, a jej skuteczność potwierdzają lekarze i pacjenci na całym świecie.

 

Dowiedz się więcej o kinesiotapingu...

 

Jest to efektywna terapia problemów stawowych i reumatycznych.

Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster – KinesioTex. Jest to plaster o elastyczności 130-140% (nie ogranicza ruchów), rozciąga się tylko na długość. Jego ciężar i grubość mają parametry zbliżone do skóry, nie zawiera leków ani lateksu, odporny na działanie wody, umożliwia przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu. Oddziałuje na mięśnie, powięzie, stawy, układ limfatyczny i nerwowy.

 

Do czego można użyć kinesiotapingu?

Kinesiotaping znajduje zastosowanie w fizjoterapii przeciwbólowej, ortopedycznej, sportowej, neurologicznej, pediatrycznej, ginekologicznej, onkologicznej oraz w terapii nietrzymania moczu.

W medycynie sportowej kinesiotaping stosuje się w celu zmniejszenia bólu, zmniejszenia obrzęków, przyspieszenia procesów gojenia, korekcji mechanicznej, poprawy stabilizacji.

Osobną grupę zastosowań stanowią:

- korekcje wad postawy

- blizny, krwiaki,

- wskazania do drenażu limfatycznego – zaburzenia krążenia chłonki, obrzęki – występujące z powodu choroby, po urazach lub w czasie ciąży.

 

 

Które części ciała można obklejać plastrami?

Najczęściej terapii podlegają okolice szeroko eksploatowanych stawów – kolanowego, skokowego, ramiennego, łokciowego, nadgarstkowego, a także kręgosłupa – szczególnie jego część dolną (lędźwiową) lub górną (szyjną). Poza tymi okolicami specjaliści mogą zalecić naklejenie plastrów także w innych miejscach w zależności od wskazań lekarskich.

Plaster przykleja się na suchą, odtłuszczoną skórę. Skuteczność plastra utrzymuję się przez 7-10 dni. Po zaaplikowaniu plastra na skórę można wykonywać wszystkie czynności, gdyż nie krępuje ruchów oraz nie powoduje dyskomfortu, ponieważ nie jest odczuwalny w trakcie noszenia. Z plastrami można się normalnie myć, gdyż są one wodoodporne. Jeżeli zachodzi taka potrzeba – plaster w każdej chwili można odkleić.

 

Czy kinesiotaping jest odpowiedni dla mnie?

Taping, który często okazuje się bardzo skuteczny, jest jednocześnie wyjątkowo łagodną i bezpieczną formą terapii (brak wpływu środków farmakologicznych) co bez obaw pozwala stosować go:

- u dzieci (np. wady postawy),

- kobiet w ciąży (wspomagająco na mięśnie brzucha, przeciw rozstępom, przy bólach kręgosłupa, stawów krzyżowo  – biodrowych, obrzękach limfatycznych),

- osób w podeszłym wieku,

- w przypadkach, kiedy z powodu przeciwwskazań inne formy fizjoterapii są niemożliwe.

 

 

Kinesiotaping

Czas zabiegu: około 30 min

Cena zabiegu: od 35 zł do 50 zł

 

Zadzwoń i umów się na wizytę

tel: 15 - 864 - 22 -31


Mickiewicza 8/1
28-200 Staszów

Tą wiadomość zobaczysz tylko jeden raz! Przeczytaj uważnie zanim zamkniesz stronęPo kliknieciu wyślij
Otrzymasz 10% zniżki na każdy zabieg!

Odpowiadając na krótkie pytanie, możesz otrzymać wybrany przez Ciebie zabieg lub usługę w PREZENCIE!

zobacz liste zabiegów
Aby otrzymać Prezent podaj dane:

    ( Informację otrzymasz sms-em)