Archiwum aktualności:

Porada - jak uniknąć przebarwień latem i jak je leczyć?Dodano: 12.05.2012 r.


Przebarwienia są problemem pojawiającym się po opalaniu bez wcześniejszego przygotowania cery na ekspozycję wakacyjnego słońca i odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej.

Możesz zapobiec temu problemowi przyjmując przez kilka tygodni przed urlopem beta-karoten, który pobudza produkcję melaniny - pigmentu, który równomiernie przyciemni twoją skórę i przygotuje na słońce.

Jeśli bierzesz leki, sprawdź z lekarzem, czy nie zawierają składników fotouczulających. Odstaw dezodoranty i perfumy z alkoholem.


Jak na co dzień dbać o skórę skłonną do powstawania plamek?


Najważniejsza jest ochrona przeciwsłoneczna. Codziennie rano, bez względu na porę roku, trzeba nakładać na twarz krem z filtrem minimum 30+, a najlepiej 50+ (50+ polecany jest zwłaszcza latem i zimą, 30+ wiosną i jesienią). Należy wybrać taki, który chroni zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Krem trzeba nałożyć na około pół godziny przed wyjściem z domu, ponieważ dopiero wtedy zaczyna on chronić skórę przed słońcem.

Uwaga! Podczas przebywania na słońcu aplikację kremu z filtrami należy powtarzać co kilka godzin. To samo powinny robić osoby, które pracują przy oświetleniu jarzeniowym, ponieważ ten rodzaj światła sprzyja powstawaniu przebarwień.

Plamki, które już powstały na skórze, bez odpowiedniej pielęgnacji nie znikną. Mogą się tylko nieco rozjaśnić (np. zimą), ale podczas kolejnej ekspozycji na słońce znów staną się ciemniejsze.

Leczenie przebarwień powinno być kompleksowe i długotrwałe, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i systematycznie stosować zaleconą terapię.

Prawidłowe leczenie polega na stosowaniu kremów odbarwiających przez minimum kilka miesięcy, a czasem nawet przez rok lub dłużej, gdyż wybielające kremy działają stopniowo. Większość z nich jest dostępna bez recepty, ale są również takie, które może przepisać tylko lekarz.
Takie preparaty zawierają najczęściej złuszczające kwasy owocowe oraz hydrochinon (albo jego pochodne), związek chemiczny, który hamuje produkcję melaniny w skórze. Inne wybielające składniki to wyciągi z ogórka i cytryny.
Substancje te uwrażliwiają skórę na słońce, dlatego taki kosmetyk najlepiej nakładać na noc.


Te wszystkie działania profilaktyczne plus kompleksowe leczenie zaproponowane przez lekarza pozwolą na pozbycie się lub przynajmniej znaczne zmniejszenie intensywności przebarwień. A to nie tylko pozwala cieszyć się piękną, gładką cerą, lecz także optycznie odmładza kobiecą twarz.


W salonie Spatica proponujemy Państwu wykonanie kuracji wybielającej, która rozjaśni przebarwienia, a przy systematycznym stosowaniu nawet je zniweluje.


KURACJA WYBIELAJĄCA - NOWOŚĆ

Skutecznie redukuje przebarwienia posłonczne, hormonalne, pozapalne. Zabieg przeznaczony jest dla osób z szarą zmęczoną cerą, dla skór z zaburzeniami pigmentacyjnymi i potrądzikowymi.

Odpowiednia zarówno dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Pakiet 4 kuracji w cenie urodzinowej 336 zł

Cena normalna 480 zł - Oszczędzasz aż 144 złMickiewicza 8/1
28-200 Staszów

Tą wiadomość zobaczysz tylko jeden raz! Przeczytaj uważnie zanim zamkniesz stronęPo kliknieciu wyślij
Otrzymasz 10% zniżki na każdy zabieg!

Odpowiadając na krótkie pytanie, możesz otrzymać wybrany przez Ciebie zabieg lub usługę w PREZENCIE!

zobacz liste zabiegów
Aby otrzymać Prezent podaj dane:

    ( Informację otrzymasz sms-em)