Archiwum aktualności:

Prawdy i mity o nawilżaniuDodano: 09.08.2010

  1. Jeśli chcesz opóźnić pojawienie się zmarszczek, zamień krem nawilżający na tłusty, silnie odżywiający.

MIT

Dla zachowania młodej skóry ważne jest zarówno odpowiednie natłuszczenie jak i nawodnienie. Ale dobry nowoczesny kosmetyk nawilżający spełnia obie te funkcje, gdyż zawiera dwa rodzaje składników

+ substancje, które pochłaniają oraz magazynują wilgoć, co sprawia że skóra jest odpowiednio nawilżona ( np. kwas hialuronowy)

+ tłuszcze, które tworzą na skórze nieprzenikalną warstwę ( barierę ochronną), dzięki której wilgoć nie ucieka z naskórka (np. oleje roślinne)

  1. Nie tylko krem nawilża. Są też takie tabletki, które nawadniają skórę.

PRAWDA

Takie tabletki zawierają składniki, które są niezbędne do wytwarzania ceramidów odpowiedzialnych za uszczelnianie skóry. Przyjmując regularnie taki preparat zapobiegamy parowaniu wody z naskórka.

  1. Skóra będzie odpowiednio nawilżona, jeżeli codziennie wypijemy min 2 litry wody.

PRAWDA/MIT

Skóra, jak inne tkanki, składa się głownie z wody. Zapas wilgoci zmagazynowany w jej głębokich warstwach zależy od tego, czy dostarczamy organizmowi wodę. Należy pić min 2 litry płynów dziennie, ale to nie wystarczy!! Trzeba regularnie używać kosmetyków nawilżających i sięgnąć po tabletki nawadniające, aby ograniczyć parowanie wody ze skóry.

  1. Nawilżać trzeba skórę, która jest wysuszona i np. się łuszczy. Tłusta cera tego nie potrzebuje.

MIT

I to bardzo niebezpieczny dla tłustej cery. Potrzebuje ona bowiem wilgoci w nie mniejszej ilości niż skóra sucha. W dodatku podczas pielęgnacji cery tłustej łatwo popełnić kilka błedów, które prowadzą do jej odwodnienia. Jeśli zbyt często ją myjemy lub używamy preparatów z alkoholem, silnie ją wysuszamy! Dlatego do cery tłustej zaleca się koneicznie stosowanie preparatów nawilżających. Najlepiej by kosmetyk miał lekką konsystencję np. żelu lub emulsji i szybko się wchłaniał, nie pozostawiając na skórze wyczuwalnej warstwy. W składzie powinien mieć mniej substancji tłuszczowych niż ten zalecany do cery suchej.

 

 

Żródło: http://oriflametwojbiznes.blogspot.com/

 


Mickiewicza 8/1
28-200 Staszów

Tą wiadomość zobaczysz tylko jeden raz! Przeczytaj uważnie zanim zamkniesz stronęPo kliknieciu wyślij
Otrzymasz 10% zniżki na każdy zabieg!

Odpowiadając na krótkie pytanie, możesz otrzymać wybrany przez Ciebie zabieg lub usługę w PREZENCIE!

zobacz liste zabiegów
Aby otrzymać Prezent podaj dane:

    ( Informację otrzymasz sms-em)