Archiwum aktualności:

Wykrywanie cellulituDodano: 08.09.10

Masz cellulit? Domowe sposoby, masaże, zdrowa dieta i ćwiczenia pomogą ci go pokonać.Niestety, cellulit nie jest utrapieniem jedynie pań w średnim wieku, z nadwagą, czy kobiet w ciąży. Złe nawyki żywieniowe, zbyt ciasne ubrania, siedzący tryb życia, alkohol, kawa, papierosy – wszystko to przyczynia się do powstania cellulitu, nawet w młodym wieku. Co zrobić, aby się go pozbyć?

Wykrywanie cellulitu


Możemy rozróżnić trzy fazy powstawania cellulitu , a co za tym idzie trzy różne testy:

Faza pierwsza – test podstawowy
Test podstawowy polega na objęciu rozstawionymi palcami obu rąk (kciukami i palcami wskazującymi) fragmentu uda. Następnie należy mocno uciskać, jakby szczypiąc analizowany fragment tkanki w celu poszukiwania oznak cellulitu (pomarańczowej skórki).

Faza druga – test
W sytuacji, gdy siedząc na twardym podłożu z rozluźnionymi mięśniami, przy mocnym bocznym świetle można zauważyć cellulit , mamy do czynienia z fazą drugą, popularnie zwaną „stadium modelki”.

Faza trzecia – test
Na tym etapie anomalie skórne spowodowane cellulitem są już bardzo dobrze widoczne w każdym świetle i niezależnie od pozycji w której znajduje się badany.

 

 

 

Domowe sposoby  walki z cellulitem rozpocznij od wprowadzenia odpowiedniej diety , która zapewni ci prawidłową przemianę materii. Podstawowymi jej składnikami powinny być warzywa, owoce, kiełki, kasze, chude ryby, ciemne pieczywo, czyli produkty bogate w witaminy, mikroelementy i błonnik. Do jadłospisu wprowadź też białe sery, tłuszcze roślinne, świeże zioła. Staraj się ograniczać do minimum sól, cukier i tłuszcze zwierzęce .

 

Unikaj takich używek jak: alkohol, papierosy, kawa. Pij za to dużo niegazowanej wody mineralnej, która pozwala usuwać toksyny z organizmu .

 

Do kąpieli powinnaś używać szorstkich gąbek lub rękawic. Cellulit nie lubi zimna , dlatego każdą kąpiel warto zakończyć naprzemiennym zimno-ciepłym natryskiem.

 

Masaż wspomagający leczenie cellulitu ma na celu pobudzić właściwe funkcjonowanie skóry. W domowychzabiegi trwające około 20-30 minut , po kąpieli.  Na rękę nakładamy odpowiednio do tego wykonaną rękawicę lub szorstką myjkę z trawy morskiej. Masaż rozpoczynamy od kostki w kierunku ud . warunkach należy wykonywać

 

Najlepszym masażem, będzie masaż wykonany w gabinecie kosmetycznym na profesjonalnych kosmetykach, które likwidują złogi tłuszczowe oraz poprawiają krążenie.

Na taki masaż możesz zapisać się w naszym Salonie już dziś! Pamiętaj tylko, że aby masaż przyniósł pożądany efekt, musi być wykonany w serii i połączony z powyższymi radami.


Zapraszamy na darmowa konsultację!!


Mickiewicza 8/1
28-200 Staszów

Tą wiadomość zobaczysz tylko jeden raz! Przeczytaj uważnie zanim zamkniesz stronęPo kliknieciu wyślij
Otrzymasz 10% zniżki na każdy zabieg!

Odpowiadając na krótkie pytanie, możesz otrzymać wybrany przez Ciebie zabieg lub usługę w PREZENCIE!

zobacz liste zabiegów
Aby otrzymać Prezent podaj dane:

    ( Informację otrzymasz sms-em)