Archiwum aktualności:

Przetłuszczające sie włosy. Co robić?Dodano: 18.10.10

Tłuste włosy są problemem wielu kobiet. Stają się oklapnięte i nieświeże już w kilka godzin po umyciu. Przy odpowiedniej pielęgnacji i kilku trikach można jednak zminimalizować ten problem.

Najczęściej nadmierne przetłuszczanie się włosów spowodowane jest zaburzeniami w układzie hormonalnym, sprzyjający temu czas to okres dojrzewania, menopauzy, ale także w okresie miesiączki.


1. Pamietaj - włosy należy myć delikat nie i tak często jak tego potrzebują. Sprawdzą się tutaj specjalne linie dla tłustych włosów, warto również zwrócić uwagę na szampony ziołowe. Składniki pożądanego przez nas szamponu powinny zawierać SLS (sodium lauryl sulfate) i nie zawiera c odżywek np. lanoliny.


Domowy sposób - Do ostatniego płukania można dodać sok z cytryny ( na 1 litr wody pół cytryny). Można też wykorzystać mieszanki ziołowe, szczególnie z większą zawartością skrzypu mającego właściwości wysuszające.


2. Nie rezygnuj z odżywek. Dzięki nim włosy nie będą się plątały. Wybieraj jednak te do spłukiwania, które nie obciąża dodatkowo włosów i nakładaj na końcówki włosów.


Domowy sposób - Ubij białko na pianę, połącz z żółtkiem, papkę pozostaw na wilgotnych włosach przez ok. 20 min. Głowę owiń folią i ręcznikiem. Na sam koniec dokłanie spłucz i umyj głowę delikatnym szamponem.


3.
Staraj się nie rozczesywać za często włosów, nie przeczesywać ich palcami itp. W ten sposób rozprowadzasz od skóry głowy, po całej ich długości tłuszcz.


4. Bądź ostrożna z kosmetykami do stylizacji. Używaj tylko minimalne ilości tego co potrzebujesz. Inaczej dodatkowo obciążysz włosy.


Jeśli wszystkie sposoby zawodzą i włosy nadal są bardzo przetłuszczone powinniśmy udać się do dermatologa. Niekiedy specjalistyczne leki są jedynym skutecznym sposobem leczenia tej przykrej dolegliwości. Możesz również skorzystać z porady naszego fryzjera!


Mickiewicza 8/1
28-200 Staszów

Tą wiadomość zobaczysz tylko jeden raz! Przeczytaj uważnie zanim zamkniesz stronęPo kliknieciu wyślij
Otrzymasz 10% zniżki na każdy zabieg!

Odpowiadając na krótkie pytanie, możesz otrzymać wybrany przez Ciebie zabieg lub usługę w PREZENCIE!

zobacz liste zabiegów
Aby otrzymać Prezent podaj dane:

    ( Informację otrzymasz sms-em)