Archiwum aktualności:

Jak się malować pod okulary?Dodano: 20.10.10

Jeśli pięknie podkreślisz powieki cieniem i starannie wytuszujesz rzęsy, dodasz spojrzeniu wyrazistości i tajemniczości. Ale makijaż pod okulary wymaga specjalnej techniki. Tego typu make-up trzeba dobrać zarówno do koloru i oprawy oczu, jak i do rodzaju wady wzroku.


KRóTKOWIDZ

Postaraj się optycznie powiększyć oczy dzięki wyrazistemu makijażowi i mocnym kolorom cieni. Najlepiej używaj 2 kolorów (jasnego i ciemniejszego) lub 2 odcieni tej samej barwy. Jasny rozprowadź na górnej powiece aż do linii brwi oraz w wewnętrznym kąciku oka.Ciemniejszym pociągnij ukośną smużkę na górnej powiece, zaczynając od 3/4 jej długości ku zewnętrznemu kącikowi.

Nie rysuj kreski na dolnej powiece. Możesz za to narysować ją na górnej - tuż przy rzęsach, od połowy oka aż do zewnętrznego kącika. Powinna być niezwykle subtelna, najlepiej zrobić ją cieniem i puszkiem, delikatnie ją rozcierając.

Kremowym eyelinerem namaluj linię wzdłuż wewnętrznej krawędzi dolnej powieki. To optycznie otwiera oko i dodaje spojrzeniu świeżości.

Rzęsy wytuszuj dwukrotnie, dzięki temu oczy będą bardziej wyraziste.


DALEKOWIDZ

Twoje zadanie to optycznie zmniejszyć oczy i zatuszować niedoskonałości skóry wokół nich. Najłatwiej to osiągnąć dzięki jasnym pastelowym barwom, możesz też użyć dwóch tonacji tego samego koloru.Jasnym pokryj górną powiekę aż do jej załamania, a ciemnym podkreśl zewnętrzny kącik oka, ale tylko go muśnij.

Narysuj kredką linię na górnej powiece tuż przy rzęsach.Możesz też podkreślić eyelinerem dolną powiekę, a nawet połączyć obie kreski w zewnętrznym kąciku oka.

Wybierz cienie matowe, zrezygnuj z opalizujących i perłowych, które uwypuklają powieki.

Rzęsy wytuszuj starannie czarną lub brązową mascarą, bo posklejane włoski będą bardzo widoczne.Wskazówka dla osób noszących szkła kontaktowe:

Oczy maluj po założeniu szkieł. Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny zrezygnować z robienia makijażu oczu cieniami w kamieniu, ponieważ jego cząsteczki mogą wpaść do oka i podrażnić spojówkę. Dla nich polecane są cienie w kremie.


Pamiętaj o regulacji brwi. Krzaczaste, o nieuporządkowanym łuku, popsują najbardziej wypracowany makijaż. Jeśli nie wiesz, co pasuje do Ciebie najbardziej, zacznij eksperymentować. Wypróbuj nowe zestawienia kolorów, załóż okulary i obserwuj swoją twarz w lustrze. Zapytaj też znajomych, w którym makijażu bardziej się im podobasz. Zawsze może się zdarzyć, że znajdziesz korzystniejszy sposób poprawiania swojej urody. Możesz również zawitać do naszego Salonu i poprosić wizażystkę o poradę, kóra przypominamy jest bezpłatna!!


Mickiewicza 8/1
28-200 Staszów

Tą wiadomość zobaczysz tylko jeden raz! Przeczytaj uważnie zanim zamkniesz stronęPo kliknieciu wyślij
Otrzymasz 10% zniżki na każdy zabieg!

Odpowiadając na krótkie pytanie, możesz otrzymać wybrany przez Ciebie zabieg lub usługę w PREZENCIE!

zobacz liste zabiegów
Aby otrzymać Prezent podaj dane:

    ( Informację otrzymasz sms-em)