Archiwum aktualności:

NOWOŚĆ - Masaż bańką chińskąDodano: 03.11.10

Jednym z najpopularniejszych rodzajów masaży w ostatnim czasie jest masaż Gua-sha - masaż bańką chińską.

Na czym polega masaż?
Pierwszym etapem jest naoliwienie pleców (rozluźniający masaż dłońmi), by bańki swobodnie przesuwały się po skórze. Potem na plecach rozstawia się szklane bańki ogniowe (jak przy leczeniu przeziębienia). Rozmieszcza się je w miejscach wymagających terapii - największego napięcia mięśni lub w okolicy bolących stawów.

Każdą bańkę zwilża się spirytusem, po czym podpala i przykłada do pleców na kilka minut. Następnie wykonuje się nimi masaż - ruchy koliste i zygzakowate - starannie omijając kości, by nie uszkodzić tkanek. Bańki przesuwa się wzdłuż kręgosłupa, boków ciała, pasa barkowego i krzyża. Stymuluje się też punkt na złączeniu kręgów szyjnych i piersiowych odpowiedzialny za odporność organizmu.

Jak działa masaż?
Bańki powodują silne przekrwienie miejsc, na które oddziałują. Może to wywołać nawet pękanie naczynek krwionośnych i konieczność późniejszego przeprowadzenia zabiegu laserowego zamykania naczynek, pobudza jednak szybką regenerację tych obszarów. Dzięki temu dostarczane jest więcej tlenu, substancji odżywczych i stymulowane są mechanizmy naprawcze. Jednocześnie odprowadzane są toksyny (np. kwas mlekowy wytwarzany przez napięte mięśnie).

Gumowe bańki chińskie są ostatnio jednym z najpopularniejszych pogromców cellulitu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej, czyli jest doskonały w trakcie odchudzania. Ma nieocenioną moc w zastosowaniu w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny. Efekty można zobaczyć juz po kilku zabiegach!


Zapraszamy do Salonu na jesienno-zimowe promocje!

30-minutowy masaż teraz jedyne 40zł


Skutecznie pozbądź się CELULITU   !


Mickiewicza 8/1
28-200 Staszów

Tą wiadomość zobaczysz tylko jeden raz! Przeczytaj uważnie zanim zamkniesz stronęPo kliknieciu wyślij
Otrzymasz 10% zniżki na każdy zabieg!

Odpowiadając na krótkie pytanie, możesz otrzymać wybrany przez Ciebie zabieg lub usługę w PREZENCIE!

zobacz liste zabiegów
Aby otrzymać Prezent podaj dane:

    ( Informację otrzymasz sms-em)