Archiwum aktualności:

Przygotuj cerę na nadchodzący karnawałDodano: 08.12.10

Najbardziej popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach kosmetycznych jest zabieg oczyszczania cery.

Niezależnie od rodzaju cery każda z Was odczuwa co jakiś czas potrzebę oczyszczenia skóry a przede wszystkim usunięcia zaskórników (to czarne punkciki, które trudno jest ukryć pod makijażem).

Zaskórniki (nie zaskórniaki!) to drobne czopy rogowo - łojowe zalegające w przewodach gruczołów łojowych. Powierzchnia zaskórników jest zwykle ciemna na skutek utleniania się keratyny. Zaskórniki mogą być otwarte i zamknięte. Zaskórniki występują zwykle w miejscach objętych łojotokiem. Zdarzają się również zaskórniki suche (zwykle tkwiące w przewodach gruczołów łojowych od dłuższego już czasu). Wiele osób zgłasza się do gabinetu kosmetycznego na oczyszczenie cery nie tylko z zaskórników, ale także z prosaków.

Prosaki to maleńkie, białawe twory, wielkości ziarnka maku lub prosa, umiejscawiają się tuż pod naskórkiem. Są to zwykle torbiele gruczołu potowego lub łojowego. Torbiel taka powstaje najczęściej na skutek nadmiernego rogowacenia wydzieliny zatrzymanej w wyniku zaczopowania ujścia mieszka włosowego. Prosak jest twardy (wygląda jak malutka biała kuleczka). Najczęściej występuje na twarzy (policzki, czoło, powieki), czasami może pojawić się na narządach płciowych lub na powierzchni blizn.

Podobnie do prosaków wyglądają kaszaki. Występują one w postaci pojedynczych lub mnogich, okrągłych, twardych torbieli (mogą mieć wielkość od ziarna grochu do gołębiego jaja) najczęściej w obrębie mieszków włosowych lub gruczołu łojowego. Kaszaki są pokryte skórą i nie wykazują cech zapalnych, na szczycie kaszaka może być widoczny rogowy czop. Kaszaki umiejscawiają się na owłosionej skórze głowy, na twarzy, na karku, za uszami, na tułowiu, w okolicy narządów płciowych. Leczenie powinien przeprowadzić chirurg, gdyż kaszak należy usunąć wraz z jego torebką. Nie zmuszajcie kosmetyczki aby po rozpoznaniu kaszaka usunęła go!

Jeśli na swojej twarzy zauważasz zaskórniki lub prosaki to powinnaś wybrać się do gabinetu kosmetycznego na zabieg oczyszczania cery (również można oczyszczać dekolt i plecy, a nawet ramiona jeśli jest taka potrzeba, zabieg przebiega podobnie).

Oczyszczanie cery powinno być wykonywane w miarę regularnie (lepiej nie dopuszczać do mocnego zanieczyszczenia zaskórnikami - skóra ma wtedy nieładny koloryt, a zaskórniki nie sprawiają estetycznego wrażenia). Częstotliwość zabiegów ustali kosmetyczka w zależności od rodzaju cery i indywidualnych potrzeb.

Każda osoba odwiedzająca gabinet kosmetyczny przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi kosmetycznemu, powinna mieć możliwość zasięgnięcia bezpłatnej porady kosmetycznej. Konsultacje przeprowadzane powinny być szczegółowo, podejście do problemu musi być zawsze profesjonalne (niezależnie od tego czy jest to większy problem z pielęgnacją czy np. porada dot. kształtu brwi).

 

W naszym Salonie możesz liczyć na taką poradę!!


Mickiewicza 8/1
28-200 Staszów

Tą wiadomość zobaczysz tylko jeden raz! Przeczytaj uważnie zanim zamkniesz stronęPo kliknieciu wyślij
Otrzymasz 10% zniżki na każdy zabieg!

Odpowiadając na krótkie pytanie, możesz otrzymać wybrany przez Ciebie zabieg lub usługę w PREZENCIE!

zobacz liste zabiegów
Aby otrzymać Prezent podaj dane:

    ( Informację otrzymasz sms-em)